Obrazki z budowy

Projekt wygląda imponująco. I nie są to już tylko wizualizacje. Polski Teatr Tańca wkrótce będzie „na swoim”. W środę odbyła się ceremonia podpisania aktu erekcyjnego, umieszczenia go w kapsule pamięci i złożenia w miejscu wmurowania. Budowa nowej siedziby powinna zakończyć się pod koniec roku.

Marek Woźniak, marszałek Województwa Wielkopolskiego i Iwona Pasińska, dyrektor PTT

Adaptowana do potrzeb teatru zostanie – należąca do samorządu województwa – zabytkowa kamienica przy ulicy Taczaka 8 w Poznaniu i sąsiadujący z nią budynek.

Przyszła siedziba PTT – wizualizacja

Powstanie studio o powierzchni 340 m2, które będzie można przekształcać w scenę z widownią dla 150 widzów.

Studio – wizualizacja

Na pierwszym piętrze znajdą się garderoby i pomieszczenia techniczne. Wyżej działy techniczno-administracyjne oraz pokoje gościnne. W planie są też przewidziane kawiarnia artystyczna, gabinet fizjoterapeutyczny, siłownia i archiwum.

Podwórze – wizualizacja

Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków unijnych i samorządowych.

Projekt adaptacji budynków położonych w Poznaniu przy ul. Taczaka (w tym renowacja kamienicy) na cele kulturalne Polskiego Teatru Tańca wraz z wyposażeniem otrzymał ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ ponad 8 mln zł. Samorząd Województwa Wielkopolskiego wsparł przedsięwzięcie kwotą blisko 13 mln zł.

Foyer – wizualizacja

Pierwszy spektakl na terenie nowej siedziby PTT ma już za sobą 🙂

Okolicznościowy performans w wykonaniu artystów-tancerzy PTT

Czytaj też:

Smutna Polka

Topor, co Orłem się stał

Jak tańczą Polityki?

Taneczna epidemia w Poznaniu

Ballroom w teatrze tańca