Bajka na dzień dobry

To już trzecie w czasie pandemii onlinowe przedsięwzięcie w Teatrze Wielkim w Łodzi, tym razem dla dzieci i dorosłych.

29 kwietnia, z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, artyści baletu Teatru Wielkiego w Łodzi zaprezentowali się w pierwszym stworzonym na odległość, lekko psychodelicznym spektaklu, „Seperated Life” w choreografii Grzegorza Brożka. Mam nadzieję, że ich nastrój i emocje były w tym czasie nieco lepsze niż to wynika z zarejestrowanego obrazu filmowego, który przynajmniej ja z trudem obejrzałam do końca. Na szczęście w ostatniej sekwencji powiało odrobiną optymizmu, a zespół odzyskał dobrą energię i równowagę na łonie natury i w przestrzeni miejskiej, o czym mogą się Państwo przekonać oglądając miniaturę choreograficzną Bogumiły Szaleńczyk „Odrodzenie”.

Wczorajsza premiera „Snu księcia” w reżyserii Michała Kocimskiego, w baśniowo-surrealistycznym klimacie, jest już bliższa teatralnej rzeczywistości. Z humorem radzi sobie z odwołanym jubileuszowym przedstawieniem „Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków” (tytuł znajduje się w repertuarze od 14 marca 1970 r.) w choreografii Witolda Borkowskiego do muzyki skomponowanej przez Bogdana Pawłowskiego.

„Sen księcia”/ materiał prasowy

Tytułowy Książę, w którego wcielił się Dominik Senator krąży po różnych teatralnych zakamarkach, na co dzień niedostępnych nawet dla pracowników teatru, z koszmaru sennego wyrywa go Alicja Bajorek jako Królewna Śnieżka, pojawiają się krasnale, a kluczowym elementem okazują się jabłka. Teatr zachęca też do odwiedzenia wirtualnej wystawy zdjęć „Dzieci w Operze” prezentowanej na stronie Cyfrowego Muzeum Teatru Wielkiego w Łodzi i do obserwowania nowej fejsbukowej platformy edukacyjnej, na której odbywają się bezpłatne warsztaty online dla najmłodszych – wokalne i baletowe. Miłego dnia z Teatrem Wielkim w Łodzi 🙂 Link do spektaklu znajdą Państwo: tutaj.